سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۳
صدور قطعنامه علیه ایران فقط جنبه روانی دارد

رئیس کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران معتقد است که دشمن با تهدید به تصویب قطعنامه علیه ایران، قصد بر هم زدن آرامش بازار و اقتصاد کشورمان را دارد.

سید یوسف حسینی - رئیس کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران: ایران سال‌هاست با اقدامات و جنگ روانی دشمن دست به گریبان است و گاها ضربات سنگینی را متحمل شده و حالا دوباره بهانه‌ای به دست آمریکا و کشورهای اروپایی افتاده که آرامش بازار و اقتصاد ما را دچار اختلال کنند. آنها به خوبی می‌دانند که جنگ روانی و اقتصادی به مراتب خطرناک‌تر از جنگ مسلحانه است و همواره سعی کردند اقتصاد ایران را از حرکت رو به جلو بازدارند.

خوشبختانه مدتی است قیمت ارز ثابت مانده و بازار از ثبات خوبی برخوردار است، مطمئنا در این خصوص باید به برنامه‌های منطقی و جدی بانک مرکزی اشاره کرد که توانست در اوج مشکلات داخلی و بین‌المللی، وضعیت ارز را اینگونه مدیریت و کنترل کند. هر چند که برخی عوامل داخلی و خارجی، تاب تحمل چنین وضعیتی را ندارند و مدام با بهانه‌ها و ترفندهای مختلف، به دنبال تخریب بازار هستند.

با توجه به اتفاقی که در دولت سیزدهم رخ داد و آیت‌الله رئیسی به شهادت رسید، وضعیت خاص و ویژه‌ای برای دولت و کشور به وجود آمد که طبیعتا دشمن را دوباره به فکر خدعه و نیرنگ انداخت. بنابراین باید کاری کرد که نقشه دشمن افشاء شود تا مردم درگیر جنگ روانی نشوند. در برهه حساسی قرار داریم، چرا که دولت سیزدهم با توجه به اتفاقی که افتاد، دچار یک فقدان و خلاء شد. در نتیجه متولیان و مسئولان کشور باید با تفکر و برنامه بهتری پیش بروند و این مقطع حساس و سرنوشت‌ساز را به خوبی پشت سر بگذارند.

به جرات می‌توان گفت که رئیس کل بانک مرکزی، تاکنون به خوبی توانسته از عهده کار بر آید و وضعیت بازار ارز را سر و سامان دهد. اینکه قیمت دلار برای مدت طولانی در یک کانال مشخص، ثابت مانده اتفاق کوچک و ساده‌ای نیست که خوشبختانه بانک مرکزی موفق به انجام آن شده است. فقط امیدوارم بانک مرکزی بتواند سیاست‌های خود را در ادامه این راه به همین شکل تداوم بخشد تا کشور بتواند از پیچ بزرگی که پیش رو دارد به سلامت بگذرد.

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha